Історії

Безпека і правовий захист

2022 рік поставив сумний рекорд за кількістю загиблих представників преси. За даними Комітету захисту журналістів, протягом року було вбито не менше 67 журналістів і працівників ЗМІ — це найвищий показник з 2018 року і майже 50-відсотковий стрибок порівняно з 2021 роком. Таке зростання викликане зокрема великою кількістю смертей журналістів, які висвітлювали війну в Україні, а також різким зростанням убивств у Латинській Америці.

Нижче представлені поради щодо правової, цифрової та фізичної безпеки журналістів-розслідувачів. А також список організацій, які надають допомогу журналістам, які потрапили в біду. Якщо у Вас є чим доповнити нашу колекцію або Ви помітили застарілі посилання, повідомте, будь ласка, нашу регіональну редакцію — gijn.ukrainian@gijn.org!

Чеклист з фізичної та цифрової безпеки для журналістів

Необхідні кроки для журналістів у екстрених ситуаціях

Екстрена допомога українським журналістам від місцевих організацій

Інші ресурси

Ці ресурси поки що доступні російською та англійською, але незабаром ми перекладемо їх для вас українською мовою.

Екстрена допомога журналістам, які потрапили в біду

Поради щодо цифрової безпеки

Правовий захист журналістів

Фізична безпека журналістів

Republish our articles for free, online or in print, under a Creative Commons license.

Republish this article


Material from GIJN’s website is generally available for republication under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International license. Images usually are published under a different license, so we advise you to use alternatives or contact us regarding permission. Here are our full terms for republication. You must credit the author, link to the original story, and name GIJN as the first publisher. For any queries or to send us a courtesy republication note, write to hello@gijn.org.

Читати далі

Журналістика даних Профілі членів мережі

Журналістика даних на війні: українські «Тексти» та битва за правду

Як редакція «Текстів» — офіційна назва Texty.org.ua — перетворилися з першого в Україні центру журналістики даних у впливове медіа світового рівня.

Новини та аналітика Приклади розслідувань

Наслідки війни, уникнення санкцій, і корупція в держзакупівлях: Найкращі українські розслідування 2024 року

Незважаючи на фізичні загрози та психологічний тиск, українські журналісти продовжують викривати корупцію та інші правопорушення, потенційні воєнні злочини та навіть атаки на самих журналістів і редакції.

Інноваційна база даних Open Source Munitions Portal (OSMP) ідентифікує та показує залишки вибухових пристроїв у зонах конфлікту разом із описом та публікаціями про шкоду, завдану цивільному населенню.

Поради та інструменти

Нові інструменти та поради для розслідування бомбардувань мирних жителів

Іноваційна база даних Open Source Munitions Portal допомагає журналістам ідентифікувати залишки боєприпасів у зоні конфлікту, щоб застосувати їх як докази в матеріалах про відповідальність сторін.

Безпека та захист Новини та аналітика Свобода преси

Розповіді про війну на тлі втрат: інтерв’ю з головною редакторкою «Української правди»

Севгіль Мусаєва розповіла про втрати, яких зазнала редакція за час війни, та про роботу розслідувального відділу, який складається з одного журналіста.